چه زمانی باید ویتامین های قبل از تولد را شروع کنیم؟

چه زمانی باید ویتامین های قبل از تولد را شروع کنید؟

در مورد انواع داروها و مکمل هایی که می توانید در دوران بارداری مصرف کنید محدودیت های زیادی وجود دارد – اما ویتامین های قبل از تولد نه تنها مجاز هستند ، بلکه اکیداً توصیه می شوند.

یک دوران بارداری خوب می تواند به سلامتی شما و کودک در حال رشد کمک کند ، اطمینان حاصل کنید که هر دو مواد مغذی مورد نیاز برای تولید آن را در آن 9 ماه وابسته به بارداری دریافت می کنید.

اگرچه ویتامین های قبل از تولد برای شما و کودک مناسب است ، چرا بسیاری از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی به زنان می گویند مصرف آنها را قبل از بارداری شروع کنید ؟ آیا انجام آن ایمن است؟

وقتی تصمیم گرفتید برای بارداری اقدام کنید

آماده تشکیل خانواده هستید؟ علاوه بر برنامه ریزی ویزیت خوب با متخصص زنان ، ترک و قطع رفتارهای ناسالم مانند سیگار کشیدن ، انجام دهید. و ویتامین های قبل از تولد را نیز شروع کنید.

نمی توانید پیش بینی کنید چه مدت طول می کشد تا باردار شوید – ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد – و تا چند هفته پس از بارداری نمی دانید که موفق بوده اید. ویتامین های دوران بارداری قسمت مهمی از مراقبت های قبل از بارداری است .

اگر قبلاً ویتامین های قبل از تولد مصرف نمی کردید ، باید به محض دریافت علامت مثبت بارداری در آن آزمایش ، این کار را شروع کنید .

 جنین کوچک ناز شما در واقع تخلیه عمده منابع طبیعی بدن شما را انجام میدهد .

کودک شما تمام مواد مغذی مورد نیاز را مستقیماً از شما دریافت می کند ، بنابراین کمبود ویتامین ها و مواد معدنی مهم در دوران بارداری را باید جبران کنید. اطمینان حاصل کنید که بدن شما آنچه را که برای تغذیه هر دو شما نیاز هست ، دارد.

 اگر بیش از مقدار کافی در بدن ویتامین و مواد مغذی مورد نیاز برای رشد دارید ، پس می توانید ویتامین ها و مواد مغذی را هنگام رشد با کودک خود تقسیم کنید.

مهمترین مواد مغذی در دوران بارداری خصوصاً برای ماه اول بارداری کدامند؟ 

اگرچه داشتن تعادل منظم ویتامین ها و مواد مغذی در دوران بارداری مهم است ، اما برخی از آنها واقعاً MVP هستند زیرا در واقع به کودک شما کمک می کنند تا اندام های حیاتی و سیستم بدن را تشکیل دهد ، بسیاری از آنها در اولین هفته های بارداری شروع به رشد می کنند.

اسید فولیک

 این ویتامین B مسئول ایجاد لوله عصبی کودک شما ، یا ساختاری است که در نهایت مغز و ستون فقرات را تشکیل می دهد. 

 مکمل های اسید فولیک به طور قابل توجهی احتمال رشد لوله عصبی سالم را افزایش می دهند. آکادمی اطفال آمریکا میگوید: که اسید فولیک می تواند نقص لوله عصبی به میزان حداقل 50 درصد کاهش دهد.

لوله عصبی در 4 هفته اول پس از بارداری بسته می شود ، که اغلب قبل یا بلافاصله پس از اینکه زن متوجه باردار شدن می شود ، بسته می شود.

از آنجا که اسید فولیک بسیار موثر است – اما فقط درصورت داشتن مقدار کافی در زمان مناسب مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریمنبع مورد اعتماد توصیه می کند که تمام زنان فعال جنسی در سنین باروری روزانه 400 میکروگرم (میکروگرم) اسید فولیک مصرف کنند 

اهن

آهن خون و اکسیژن جنین را تأمین می کند ، به ساخت جفت کمک می کند و حجم خون اضافی مورد نیاز شما را در طول بارداری به شما می دهد. از آنجا که زنان باردار مستعد کم خونی هستند ، مکمل آهن تضمین می کند که مقدار گلبول قرمز در خون به اندازه کافی وجود دارد.

کم خونی در دوران بارداری با نرخ بالاتر زایمان زودرس و وزن کم نوزاد هنگام تولد همراه است.

کلسیم

کودک شما زمان زیادی را در رحم شما صرف ساختن استخوان ها و دندان های خود می کند. بنابراین ، آنها به مقدار زیادی کلسیم احتیاج دارند – این بدان معنی است که شما نیز به مقدار زیادی کلسیم نیاز دارید.

اگر کلسیم کافی دریافت نکنید ، کودک شما در دوران بارداری و شیردهی هر آنچه را که نیاز دارد مستقیماً از استخوان های شما می گیرد. این می تواند کم کم منجر به پوکی استخوان شود.

به عنوان مثال نیاز آهن شما از 18 میلی گرم به 27 میلی گرم در دوران بارداری افزایش می یابد. در حالی که عوارض جانبی کوتاه مدت بیش از حد آهن شامل ناراحتی های خفیف دستگاه گوارش مانند یبوست و حالت تهوع است ، اما با گذشت زمان مقدار اضافی مواد مغذی می تواند مشکل ساز شود.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
تماس