آیا استفاده از دو ماسک بهتر از یک ماسک است؟

 با گسترش بیماری کرونا حتما متوجه شدید که برخی از افراد از دو ماسک استفاده میکنند.

آیا استفاده از دو ماسک بهتر از یکی است؟

اگر موفق به تهیه N95 یا ماسک جراحی واقعی شده اید (نه ماسک هایی با ظاهر پزشکی که می توانید از فروشگاه خریداری کنید) ، قرار دادن یک لایه دیگر روی آن احتمالاً چندان مفید نیست . این ماسک های مراقبت های بهداشتی از مواد کاملاً بافته شده ای ساخته شده اند که به طور خاص برای جلوگیری از نفوذ ذرات ویروسی طراحی شده اند ، بنابراین احتمالاً نیازی به کمک اضافی ندارند.

اما اگر از ماسک پنبه ای اساسی استفاده می کنید ، ممکن است هنگام بازدم ، ماسک دوم ذرات ویروسی بیشتری را در نفس شما به دام بیندازد و همچنین محافظت بهتری در برابر استنشاق ویروس از هوا ایجاد کند. تحقیقات اخیر انجام شده روی ماسک های منفرد نشان می دهد عملکرد ماسک صورت دو لایه پارچه ای بهتر از ماسک تک لایه است.
بنابراین آیا این بدان معناست که لایه های اضافی که از استفاده از ماسک دو برابر دریافت می کنید ، محافظت بیشتری نیز می کنند؟ ما هنوز شواهد علمی در این مورد نداریم ، اما تا زمانی که این کار را انجام دهیم ، احتمالاً ماسک زدن مضر نیست ، مخصوصاً اگر در موقعیتی با ریسک بالاتر قرار دارید ، مانند زندگی با کسی که مبتلا به COVID-19 است.

با این اوصاف ، احساس امنیت کاذب ایجاد نکنید زیرا ماسک زدن مضاعف به این معنی است که دیگر نیازی به اقدامات احتیاطی بهداشت عمومی نیست. شما هنوز هم باید فاصله اجتماعی خود را با افراد دیگر حفظ کنید . و دستان خود را بشویید.

همچنین ، مهم نیست که ماسک شما چند لایه پارچه دارد ، مطمئن شوید که به خوبی مناسب باشد و صورت شما را کامل بپوشاند. شکاف ها می توانند  باعث ورود میکروب به  بدن شوند و شما را بیمار کنند.

در آخر ، به یاد داشته باشید که بهترین ماسک ، ماسکی است که در واقع به طور مداوم استفاده می کنید. اگر ماسک زدن مضاعف باعث ناراحتی شما شده و شما را وسوسه می کند که ماسک را به زیر بینی بکشید  ، پس فقط از ماسک معمولی خود همیشه استفاده کنید.

نظر دهید

پاسخ دهید

بازیابی رمز عبور
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
تماس